Sağlık Turizminde Pazarlama Stratejileri

Sağlık turizmi, turizm sektörünün önemli bir parçasını oluşturan ve sağlık hizmeti için sınırları ortadan kaldıran bir sektördür. Gelişen bu sektörde daha çok ön plana çıkmak ve tercih edilen markalardan biri olmak için tanıtım ve pazarlama stratejilerine önem verilmelidir.

Mobil Uyumluluk Nedir?

Mobil uyumluluk web sitelerinin tablet ya da telefon görünümüne uygun yapıda tasarlanmasıdır. Bilgisayar ekranları enine geniş olduğu için bilgisayara yapılan site tasarımı mobil uyumlu hale getirilmelidir. Bu sayede daha anlaşılır ve estetik bir görünüm elde edilir.

Doktorlar İçin Youtube Video Çekimi

Doktorlar özellikle web sitesi ve sosyal medya mecralarını bilinirliklerini artırmak için etkili şekilde kullanmalıdır. Sosyal medya mecraları arasında da özellikle Youtube, doktorlar için vazgeçilmez bir alandır. Bir hastalık hakkında ister uzunca ister kısaca bilgi vermek mümkündür. Özellikle kısa videolar, bilgileri hap şeklinde almamıza olanak tanıdığı için daha çok izleniyor ve etkileşim kurmaya yarıyor. Bu nedenle doktorlarımızın güçlü bir etkileşim aracı olan Youtube’da daha çok içerik üretmesi oldukça önem kazanıyor.

Etkili Bir Doktor Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Doktor web sitelerinin etkili olabilmesi için izlenmesi gereken birçok yol vardır. Site tasarımı, içeriklerin yazımı gibi unsurlara dikkat etmek gerekir. Doktor web siteleri her şeyden önce güven vermelidir. Bu sebeple bilgiyi doğru şekilde ulaştırmak büyük önem taşır.

Güzellik Merkezlerinde Dijital Reklam Çalışmaları Nasıl Yürütülmeli?

Güzellik merkezlerinin sayısı günden güne artmaktadır. Bu sebeple diğer güzellik merkezleri arasında öne çıkmak için dijital reklam çalışmalarının yürütülmesi önem taşır.  

SEO Nedir?

SEO, Search Engine Optimization yani Türkçe karşılığıyla Arama Motoru Optimizasyonu olarak çevrilebilir. Web sitelerinin arama motorları tarafından daha kolay bulunabilmesi ve daha yüksek sıralama alması için yapılan çalışmaların tümüne SEO adı verilir.

Etkili Sosyal Medya Kullanımı

Etkili sosyal medya kullanımı için önemli unsurlara dikkat edilmelidir. Sosyal medyadan fayda sağlayabilmek için öncelikle belirlemeniz gereken bir hedef kitle ve buna uygun bir içerik stratejisi bulunur.

Sağlık Turizmi Nedir?

Sağlık turizmi, gelişen teknoloji düzeyi sayesinde artan imkanlarla bir kişinin sağlık hizmeti alabilmek için başka bir ülkeye gitmesi ve o ülkenin turizm açısından bütçe kaynağı olması demektir.

Estetik Uzmanları İçin Sağlık Turizmi

Estetik turizmi, medikal turizmin alt kategorisi sayılan ve dünyada oldukça popüler olan bir turizm çeşididir. Bazı ülkeler çeşitli sağlık alanlarında daha iyi hizmet verdiği ve teknolojiyi bu alanlarda gelişmekte kullandığı için diğer ülkelerden ayrışır.

Sağlık Turizmi Çeşitleri

Sağlık turizmi hem bir tedavi aracı hem de gidilen ülkenin turistik bölgelerini gezip görebilme, seyahat edebilme şansı olarak kullanılmaktadır. Sağlık hizmetleri çeşitlendikçe insanların tedavi amaçlı seyahat etme durumu daha da artmıştır. Sağlık turizmi için medikal turizm, termal turizm, yaşlı ve engelli turizmi olmak üzere sınıflandırma yapılmaktadır.

İyi Bir Doktor Sitesi Nasıl Olmalı?

İyi bir doktor sitesi; bilgilerin net ve detaylı bir şekilde verildiği, erişilebilirliği yüksek şekilde tasarlanmış olmalıdır. Hastalar, sitenizi ziyaret ettiği zaman bütün bilgilere açık bir şekilde ulaşmalıdır.

Sağlık Turizminde Diş Kliniği

Sağlık turizmi, çok fazla tercih edilmeye başlayan ve birçok çeşidi bulunan bir sektör haline gelmektedir. Diş sağlığı turizmi de medikal turizm adı altında yer alıp; diş sorunlarının tedavisi için diğer ülkelere seyahat etmek demektir.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi; içerik üretimi, içeriklerin yayınlanması, sosyal medya platformlarının etkileşim oranlarının ölçülmesi, düzenli olarak bunların raporlanması ve tüm bu süreçlerin analiz edilerek buna uygun olarak çalışma, planlama yapılmasıdır.

ChatGPT Nedir? Nasıl Kullanılır?

ChatGPT bir yapay zeka robotu olarak teknolojinin günümüzde geldiği son nokta denilebilir. Birçok meslek çalışanının yerini alacağı konusunda endişelere de yol açıyor.

Sağlık Turizminde İyi Web Sitesinin Önemi

Sağlık turizminde iyi web sitesinin önemi günden güne artmaktadır. Web siteleri, sağlık turizmi için potansiyel müşterilerle iletişim kurmanın ve onların sağlık hizmetlerine erişimlerini kolaylaştırmanın önemli araçlarından biridir.

Google Faydalı İçerik Güncellemesi Nedir?

Google faydalı içerik güncellemesi arama motorları için değil ziyaretçilere yönelik içerik üretilmesidir. Gösterilen içeriğin kullanıcılara doğru bilgiyi sağlayabilmesi ve faydalı olması gerekir.

Sağlık Turizminde Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı?

Türkiye sağlık turizminde tercih edilen önemli yerlerin başında gelir. Pazarlama stratejileri ise tercih edilmede önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor.

Neden Web Siteniz Olmalı?

Web siteleri kurum ve kişilerin daha büyük kitlelere ulaşmasını sağlar. Firmalar ve kişiler bu sayede kendini tanıtabilir. Kendilerini tanıttıkları gibi ürünlerini ve yaptıkları işleri daha çok insana gösterme olanağı sağlarlar.

Sosyal Medya Seo’ya Etki Eder mi?

Sosyal medyanın seoya etkisi dolaylı yoldan vardır. Arama motorunda sosyal medyadaki içerik herhangi bir site içeriğiyle aynı sıralamaya düşme şansına sahiptir.

Sizin İçin En Uygun Sosyal Medya Platformu Hangisi?

Sosyal medya platformları deyince birçok uygulama gözümüze çarpar. Sürekli kısa video şeklinde reelsleri olan Instagram, her türlü kurguyu taşıyan Tiktok, herkesin adeta bir filozof ve kişisel gelişim uzmanı olduğu Twitter. Peki sizin için en uygun sosyal medya platformu hangisi?

2023 İçin Dijital Hazırlıklar Tamam mı?

2023 için dijital hazırlıklar son hız devam ediyor. Peki dijital dünyayı 2023’te neler bekliyor? We Are Social 2023 için dijital dünya ve trend öngörülerini aktardığı raporu yayımladı.

Anahtar Kelime Analizi Nedir? Nasıl Yapılır?

Anahtar kelime analizi site ziyaretçilerinin ve SEO uzmanlarının bir bilgi, hizmet ya da ürün ararken aramalarında hangi keywordleri yani hangi anahtar kelimeleri kullandıklarının, arama motoruna hangi keyword'leri yazdıklarını bulmak için yaptıkları araştırmalardır.

Alan Adı (Domain) Seçimi SEO İçin Önemli midir?

Domain seçiminin SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) için önemli olup olmadığı konusu sitesi için isim seçimi yapacak kişilerin merak ettiği konulardan biri.

Sosyal Medya Ajansı Nasıl Seçilir?

Sosyal medya ajansı seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunur. Öncelikle sosyal medya seçecek olan markanın ya da kişinin ne yapmak istediğini belirlemesi gerekir.

Doktorlar Neden Sosyal Medya Kullanmalı?

Türkiye nüfusunun büyük çoğunluğu sosyal medya kullanıyor. 80 milyonu aşkın kişinin yaşadığı ülkemizde en az 54 milyon kişinin sosyal medya hesabı var. İnternetin ve sosyal medyada var olmanın iletişimin yeni yolu olduğu çoğunluğun kabul ettiği bir gerçek.

Web Siteniz Google Uyumlu mu?

“Web Siteniz Google Uyumlu mu?” sorusu, arama motoru optimizasyonunun yani kısaca SEO’nun öneminin artmasıyla değer kazanmış bir sorudur. Kurumların dijital dünyada yerlerini almasıyla birlikte hedef kitlelerine ulaşma potansiyeli de artmaktadır.

Instagram ve Facebook Hesaplarınızda 2 Farklı Doğrulama Yöntemini Uyguladınız mı?

İki faktörlü kimlik doğrulaması, başka bir cihazdan sizin hesabınıza giriş yapılmaya çalışılması durumunda bir kod gönderir ve hesabınızın çalınması gibi durumlarda sizi korur.

Instagram Reklamları 2022'ye Damgasını Vurdu!

Instagram, son zamanlarda açık arayla diğer sosyal medya uygulamalarının önüne geçti ve reklam sektörü açısından önemini sürdürüyor.

Neden Sadece Google Reklam Yeterli Değil?

Google reklam (Google Ads) eski adı ile Adwords; dijital pazarlama alanında günümüzde kadar SEO çalışmaları ile karşılaştırılmış ve nihayetinde bir sonuca varılamamıştır. Öyle ki Google reklam ile SEO’yu karşılaştırma elma ile armutu karşılaştırmaktan farksızdır. Her iki çalışmada tek başına çok güçlü birer pazarlama yöntemi olmakla birlikte yeni medya alanında potansiyel hastaları bulma alanında oldukça etkilidir. Gelin SEO ve Google Reklam çalışmalarının hastalarınızın sizi hangi yollar ile bulmasını sağlıyor; inceleyelim… 

Sosyal Medya Stratejisinde Reklam Yönetimi ve Bütçe Belirleme

Sosyal medya stratejisinin en önemli birimlerinden biri de reklam yönetimidir. Reklam yönetimi denilince her marka sahibinin kafasında ekstra bütçe ayırma düşüncesi açığa çıksa da iyi optimize edilmiş bir reklam; minimum bütçe ile maksimum performansı hedeflenir. Bu nedenle ekstra bütçeyi hedef kitlenize direkt yönlendirmek oldukça önemlidir.

Markalaşma Sürecinde SEO

SEO (arama motoru optimizasyonu), web sitenizin tasarım ve içerik birimlerinde kaliteli olmasını sağlamakla kalmaz aynı zamanda web sitenizin dışındaki mecralarda da çalışmalar sürdürülerek web sitenizin referans olarak gösterilmesini sağlamaktadır. Bu sürecin uzun soluklu olduğu unutulmamalıdır.

Doktorlar ve Sağlık Kurumlarına Marka Bilinirliği

Doktorlar ve sağlık kurumlarının marka bilinirliğinin sağlanması elbette diğer sektörlerdeki kurumların marka bilinirliği çalışmalarından farklıdır. Bunun nedeni; marka bilinirliğinin dijital ortamda sağlanmasının yanı sıra toplumsal olaylara sağduyu, etik kurallarına aidiyet de ön plana çıkmalıdır.

Hedef Kitlenizi Ne Kadar Tanıyorsunuz?

Dijital pazarlama olanaklarından yüksek performans sağlamanın başlıca yolu hedef kitlenin en iyi şekilde belirlenmesidir. Peki siz hedef kitlenizi ne kadar iyi tanıyorsunuz; dahası çalıştığınız dijital ajans ne kadar iyi tanıyor?

Diş Hekimliği İçin Sosyal Medya Yönetimi

Diş hekimliği için sosyal medya yönetimi; sağlık sektöründeki diğer profesyoneller için olduğu gibi oldukça önemlidir. Bunun nedeni; toplumun büyük bir bölümünün ‘dişçi koltuğu’ fobisi yaşadığını düşünmesi ile birlikte her geçen gün ağız ve diş sağlığı alanında yeni tanı ve tedavi yöntemlerinin uygulanıyor olmasıdır.

Video Reklam Ajansı Nedir?

Video; dijital pazarlamada son yıllarda oldukça önemli bir içerik haline gelmiştir. Bunun nedeni olarak; global ölçekte hızlanan dünya, insanların metin okumaya zamanlarının olmaması, video içerik ile kısa zamanda çok daha fazla veri paylaşılabilmesi ve dahası sayılabilir.

Doktorlara Özel SEO Teknikleri

Doktorlara özel SEO çalışmaları; doktorların web sitelerini tasarım ve içerik alanlarında kaliteli hale getirmek, web sitesi ziyaretçilerini arttırmak ve arama sonuçlarında ilgili web sayfasının üst sıralarda çıkmasını sağlamak amacı ile uygulanan çalışmalar bütünüdür.

Psikiyatristler İçin Sosyal Medya Stratejisi

Sosyal medya; sağlık alanında özellikle doktorlar için oldukça verimli bir alan. Ancak sosyal medya çalışmalarından nitelikli dönüş alınabilmesi için dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar bulunuyor. Bu yazımızda özellikle psikiyatristler için sosyal medya stratejisi nasıl geliştirilmelidir; söz edeceğiz.

SEO Stratejisinde Sayfa Hızının Önemi

SEO’da sayfa hızı; kullanıcı deneyimi açısından oldukça önemlidir. Sayfanızı ziyaret eden kullanıcıların ilgili içeriğe hızlı bir şekilde ulaşabilmesi; diğer web sitelerine tıklama oranını düşürmesi açısından da mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir.

Kadın Doğum Doktorları İçin Sosyal Medya Stratejisi

Sağlık profesyonelleri doğru bir sosyal medya stratejisi ile hem kendilerini hem de hizmetlerinin tanıtımlarını kusursuz bir şekilde gerçekleştirebilir ve kısa zamanda topluluk oluşturabilirler.

Biz sizi arayalım

Bize numaranızı bırakın, müşteri temsilcimiz sizi en kısa zamanda arasın!